
Zo mooi, hoe je via via op de mooiste plekjes komt! Een paar weken geleden legde ik nog het slotevenement vast van het programma De Snelkookpan van Het Inspiratiehuis Maastricht (zie mijn blogpost daarover). De directeur van Stichting Baandomein -actief op het gebied van werkgelegenheid- was daar ook aanwezig en vroeg of ik de fotoreportage van hun jaarlijkse conferentie wilde vastleggen.
Dit bleek op een bijzondere locatie plaats te vinden; het Gouvernement van Limburg! En dan ook nog in de Statenzaal, daar waar het Verdrag van Maastricht in 1992 is getekend. Hoe bijzonder is het om daar rond te mogen lopen! Ooit weleens geweest, erg lang geleden tijdens een rondleiding. En nu mocht ik overal komen, echt leuk om mee te maken.
Luisteren als fotograaf
Als ik aan het fotograferen ben, probeer ik zo goed en zo kwaad als het gaat te luisteren naar de sprekers. Dit doe ik vooral om te anticiperen op interessante momenten; een glimlach of handgebaar bijvoorbeeld, wat het beeld levendiger kan maken.
Ik vind het vaak ook gewoon interessant om mee te luisteren en er ook iets van op te steken. De inspirational speech van Jaap Bressers bijvoorbeeld; die man kan mooi vertellen en weet je ook te raken. Onder andere over “Carlosmomentjes”; kleine dingen die een groot verschil kunnen maken bij een ander. Kijk maar eens op zijn website.
Een kleine impressie van de dag: