
Veel bedrijven -klein en groot- gebruiken stockfoto’s op hun websites. Als je alleen naar de directe kosten kijkt is dat waarschijnlijk goedkoper is dan zelf een fotograaf in te huren en foto’s van hun eigen werkplek te maken.
Stockfoto’s versus eigen fotografie
Maar hebben zij weleens nagedacht wat het effect is van stockfoto’s vs. eigen foto’s? Mensen willen graag zaken doen met echte mensen en een indruk krijgen van de persoon achter het bedrijf.
Foto’s van de eigen werkplek, echte producten en uiteraard de ondernemer zelf wekken een betrouwbare indruk en leveren uiteindelijk waarschijnlijk méér klanten op.
Natuurlijk heb je stockfoto’s en stockfoto’s; het zijn niet allemaal gladde foto’s met lachende mensen en hagelwitte tanden.
Zelf lever ik ook aan stocksites, aangezien ook die meegaan in de trend naar ‘echtere’ beelden. Toch zijn deze vaak lastig te vinden op de grote beeldsites, je moet echt goed zoeken.
Ook kan ik mij voorstellen dat het een ander verhaal wordt als je een blog hebt waarbij je telkens weer een beeld bij moet zoeken. Toch zou ik dan je eerder adviseren een workshop fotografie te volgen en je eigen beelden te gebruiken of héél goed te zoeken naar authentiekere stockfoto’s in plaats van de gladde cliché versies.
Creatief proces in beeld gebracht
Grafisch vormgever en ontwerper van textiel Hendrikje van Dijk van Drikje Design kent het belang van goed beeld en vroeg mij om foto’s van haar en haar werkplek te maken. Natuurlijk wilde ik dat graag!
Zij heeft een mooie, lichte werkplek in huis gecreëerd met apart behang, veel wit en verder veel inspirerende knipsels en voorwerpen, onder andere door haar twee dochters gemaakt. Ook doet ze graag inspiratie op in de tuin, zoals in ‘The Hen House’, waar ze een paar kippen houdt.
Samen hebben we bedacht wat ze in beeld wilde brengen. Niet alleen haar werkplek, maar ook het creatief proces en de huisdieren, die erg belangrijk voor haar zijn.
Deze foto’s heeft ze erg creatief geïntegreerd op haar website, zie https://drikjedesign.nl/.
<
img src=”https://studiozwartlicht.nl/wp-content/uploads/2018/02/banner_home-drikje-design.png” alt=”” width=”1173″ height=”493″ class=”alignleft size-full wp-image-3243″ />